Co wyróżnia łazienki urządzone w nowoczesnym stylu?

Nowoczesna łazienka powinna być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Obecnie dominującym trendem jest prostota i minimalizm, a więc w łazienkach coraz rzadziej wykorzystuje się bogate zdobienia i finezyjne kształty. Aby urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym, warto sięgnąć po designerskie dodatki, stonowane kolory i proste formy. Nie bez znaczenia pozostaje rozmieszczenie sprzętów – układ powinien być dobrze przemyślany. W końcu łazienka musi być komfortowa.

Charakterystyczna dla nowoczesnych łazienek jest armatura sanitarna o prostych i geometrycznych kształtach. Bogato zdobione baterie łazienkowe zdobiące wnętrza w stylu klasycznym zastępowane są elementami prostokątnymi i kwadratowymi. Dużą popularnością cieszą się umywalki nablatowe oraz podwieszane miski WC.

Jak urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym?

Aranżując łazienkę, warto zacząć od rozplanowania przestrzeni i rozmieszczenia wszystkich sprzętów, tak aby nie zagracić powierzchni. W dużych łazienkach często praktykowanym rozwiązaniem jest wydzielanie stref wypoczynkowych, charakterystycznych dla komfortowych salonów kąpielowych. Na małej powierzchni wato zadbać o ergonomiczny układ, co może wiązać się z pewnymi kompromisami – nie zawsze uda się zaprojektować wannę i prysznic. Być może trzeba będzie zrezygnować także z bidetu.

Kolejna kwestia to wybór płytek, przy czym warto ograniczyć się do maksymalnie trzech rodzajów. Najlepiej stosować stonowane kolory. Bazę aranżacji zawsze stanowią płytki na ścianie i podłodze, a poszczególne strefy w łazience można podkreślić poprzez zastosowanie na przykład płytek imitujących drewno lub płytek patchwork. Z dodatkami nie warto przesadzać, ponieważ w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach dąży się do harmonii i jednorodności.